vihan foam

تماس با ما +651 464 033 04

خیابان پیروزی

دوشنبه - شنبه 8 صبح - 8 عصر

ALT تصویر

طراحی مهندسی

  |    |  طراحی مهندسی

مهندسی معکوس دانش طراحی و ساخت قطعات از روی محصول موجود می باشد. برای انجام چنین پروژه هایی طراح می بایست دانش مهندسی و تجربه ساخت و تولید را داشته باشد. ما در واحد مهندسی این مجموعه، با داشتن تیم مهندسی با 18 سال سابقه در زمینه CAM-CAD   و با کمک نرم افزار CATIA  این فرایند را انجام می دهیم. در فرایند مهندسی معکوس اطلاعات ورودی، نمونه موجود می باشد که ترجیحاً اسکن می شود با این حال تیم مهندسی این مجوعه توانایی طراحی براساس عکس را نیز دارا می باشد. در مهندسی معکوس الزاماً امکانات ساخت وفرایند تولید به دقت بررسی می شود.

در حقیقت مهندسی معکوس تبدیل ابر نقاط به مدل سه بعدی یا فایل CAD  می باشد.

ابر نقاط در ایران با نامهای 3DSCAN-SCAN-OPTIC  ومش می شناسند.

در این فرآیند ابتدا قطعه مورد نظر برای مدلسازی یا طراحی، توسط دستگاه اسکنر سه بعدی اصطلاحاً اسکن می شود خروجی این دستگاه مجموعه ای از نقاط است که به صورت مثلثی به هم وصل شده و تشکیل یک پوست، به اصطلاح مش می دهد.

خروجی اسکنر با توجه به برند خود دستگاه متفاوت است ولی خروجی مشترک تمام دستگاه ها STL   می باشد که قابلیت import  کردن در نرم افزارهای طراحی را دارد.

فرایند طراحی محصول حالت دومی نیز دارد، که طراح براساس نیاز بازار و داشتن ایده اولیه از سوی کارفرما، سه بعدی سازی محصول جدید را آغاز می کند، که در این روش الزاماً از روی فایل سه بعدی، فرایند نمونه سازی اولیه نیز باید انجام شود تا تمام جوانب طرح به صورت ملموس دیده شود.

Call Now Button