درباره ما

معرفی مجموعه ویهان

تجربه را هرگز نمی توان با هیچ چیزی ارزش نهاد ، این مجموعه از حدود سال ۱۳۷۰ شمسی با تولید فوم گرم فعالیت خود را آغاز نمود .

با توجه به نبود دستگاههای تزریق فوم با قیمت مناسب و کارائی بالا و مهمتر از همه ، با ضمانت تامین قطعات و تعمیرات در داخل کشور در سال ۸۴ با توجه به سابقه فنی این مجموعه توانست با تکیه بر دانش متخصصان خود دستگاه تزریق فوم سرد فشار پایین polyureathan low pressure )  )را تولید نماید و گام جدیدی در راه پیشرفت خود بردارد .

با توجه به بومی سازی این دستگاهها و قابلیت برنامه ریزی و انعطاف پذیر بودن آن از سال ۸۵ خط تولید فوم سرد (flexible foam  ) را به راه انداخت و طیف وسیعی از محصولات را مانند،فوم های صندلی و فوم مبلی و انواع قطعات فوم مورد استفاده در خودرو سازی را تولید نمود .

با توجه به تنوع بالای محصولات فوم سرد تولید شده توسط این مجموعه برآن شدیم تا مراحل طراحی و ساخت قالب را نیز در مجموعه انجام دهیم که با این قدم گام بلند دیگری برداشته و نتیجه آن انجام یک فرآیند کامل تولید در این مجموعه از مرحله طراحی قطعه و مشاوره به مشتری و آماده سازی مدل و ماشینکاری قالب و تحویل محصول نهایی به مشتری گردید .

در گام بعدی طی تحقیقات و مطالعات بازار و اشکالات محصولات حوزه صندلی و مبلمان که از سال ۹۵ آغاز گردیده بود و در سال ۹۷ نهایی گردید ، تولیدات مبلمان این مجموعه با نام تجاری Vihan  روانه بازار داخلی گردید ، با توجه به طراحی منحصر به فرد محصولات و روش تولیدی که اختراع ثبت شده این برند می باشد . معیار جدیدی در تولید صندلی های اداری و مبلمان اداری و کافی شاپ و سایر مکان ها تعریف نموده که حتی رقبا نیز آنرا اذعان داشته اند .

ویهان تولید کننده صندلی با روش نوین و دانش بنیان

روش تولید متداول به این صورت میباشد که فوم به فریم فلزی ،چوبی و یا پلاستیکی چسبانده میشود و پارچه یا چرم بر اساس الگویی که برش خورده دوخته میشود. سپس چسب میخورد و به فریم خود رویه کوبی میشود. ولی در روش نوین تمامی این عملیات در داخل یک قالب انجام می پذیرد. چرم ها در سمبه و ماتریس قالب با ایجاد خلا به دیواره های قالب ساکشن شده و میچسبد و شکل صندلی مورد نظر خود را به خود میگیرد. پس از آن فریم فلزی درون قالب قرار میگیرد و درب قالب بسته میشود و فوم سرد با فشار به درون قالب تزریق میگردد.

که در نتیجه فعل انفعالات شیمیایی چرک ، فوم و فریم فلزی بهم چسبیده شده به صورتی که از هم جدا نمیشوند. بعد از خروج از قالب چرم اضافی برش خورده و صندلی کامل به پایه پیچ میشود. این روش کاملا صنعتی باعث زیبایی و استحکام بالای صندلی میگردد که دقیقا این همان نکته ای است که این محصول  را خاص ، متفاوت و مقاوم تر از سایر محصولات و برند های دیگر میسازد.

محصولات تولید شده توسط ویهان

صندلی اداری-صندلی کارمندی-صندلی کنفرانسی-صندلی انتظار- صندلی انتظاره سه نفره-صندلی انتظار دو نفره-صندلی رستورانی /خانگی پایه کروم – پایه چوبی – صندلی اپنی / کانتر پایه جکدار –پایه ثابت – میز غذا خوری 4 نفره